ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
20 Nisan 2024, Cumartesi
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish

Sezon açılışı festivale dönüştü… Palandöken’de görsel şölen

New York Times Gazetesi tarafından belirlenen dünyadaki 41 kayak merkezi arasında 18. sırada gösterilen Palandöken Kayak Merkezi’nde kış sezonu açılışı görsel şölene dönüştü.

Uzun pistleri, kar kalitesi ve gece kayağı imkanıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Palandöken’de, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ejder 3200 A.Ş., tarafından sezon açılışı yapıldı.

Önceki haftalarda yağan kara ilave olarak suni kar püskürtülen pistlerin tamamının hazır hale getirildiği merkezde, lazer gösterisinin yanı sıra sporcular, ledli kıyafetler ve ellerinde meşalelerle kayak gösterisi yaptı. Sporcular, gösterinin ardından yanıcı maddeyle hazırlanan ‘Ejder 3200’ ve ‘Palandöken’ yazılarını yakarak 2021-2022 kayak sezonunu resmen açtı.

Mustafa Ceceli sahne aldı

Sanatçı Mustafa Ceceli’nin de sahne aldığı açılışta, Anadolu Ateşi Dans Topluluğu da gösteri yaptı. Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken’in dünyadaki sayılı merkezler arasında yer aldığını anımsatarak, sezonun hayırlı olması temennisinde bulundu.

Erzurum Valisi Okay Memiş de Palandöken’de her yıl aralık ayında sezonun başladığını belirtti. Vali Memiş, “Biz her yıl suni karlama ile kayak sezonunu 1 Aralık itibarıyla başlatıyoruz. 2 yıldır pandemi ile mücadele ediyoruz ancak bu sene aşıların da yardımıyla çok iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyoruz” dedi.

“Kayakseverler için hazırız”

Pistlerde toplam 90 kilometre uzunluğa ulaştıklarını aktaran Memiş, şunları kaydetti: “Yeni 5 yıldızlı 3 tane daha otel bu sezon devreye girdi. İnşallah yatak kapasitesinin artmasıyla turizmde çok daha fazla canlılık olacak.”

 

“Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve jandarma ekiplerimiz her şeyi ile kış turizminden faydalanacak. İnsanlarımız için kayakseverler için hazırız. Pistlerimizin güvenliği her açıdan sağlanmış durumda. Bütün dünyayı Palandöken’e davet ediyorum. En az 4 ay sezonumuz devam ediyor.”

 

Bu arada açılışa, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Rize Valisi Kemal Çeber, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Tuncel, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Bülent Çakmak, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek, İl Emniyet Müdürü Levent Tuncer, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, İl Kültür Turizm Müdürü Cemal Almaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Türk Kayak Vakfı Başkanı Atakan Alaftargil, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. HABER MERKEZİ

 

Hava Durumu

Erzurum / Türkiye
kapalı
28%
5km/h
99%
18°C
18°
18°
17°
Sat
8°
Sun
7°
Mon
7°
Tue
8°
Wed

Ek Bilgi

Erzurum / Palandöken Kayak Merkezinde ihtiyaç duyacağınız güncel bilgilere ulaşmak ve düzenlenen tüm etkinliklerden haberdar olmak için sitemizden ve aşağıda yer alan sosyal medya sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.