ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
28 Şubat 2024, Çarşamba
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish

2 bin 500 metrede buz dalışı

Palandöken Kayak Merkezi, kayak, snowboard, buz duvarı, zipline hattı, trekking, dağ bisikleti, kar raftingi ve yamaç paraşütünün ardından bu kez de buz dalışı etkinliğine ev sahipliği yaptı. 3 dalgıç, 2 bin 500 rakımda, yüzeyi buz tutan, 8 metre derinliğindeki gölette yüksek irtifa dalışı gerçekleştirdi.

 

 

Jandarma Genel Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi’nden emekli Kadir Erekinci, hava sıcaklığının sıfırın altında 15 derece olduğu, 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken’in 2 bin 500 rakımında Erzurum Valiliği’ne ait ‘Ve Hotel’ önündeki 8 metre derinliğine sahip doğal gölette buz dalışı yaptı. Erekinci’ye, bir dönem aynı timde görev yaptığı, şimdilerde Amasya’nın Merzifon ilçesinde zabıta memuru olan Deniz Yıldız ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nde itfaiye eri olan Turgay Yaşa da eşlik etti.

Hava Durumu

Erzurum / Türkiye
açık
46%
1.3km/h
0%
-13°C
-13°
-13°
-13°
Wed
-5°
Thu
-4°
Fri
-2°
Sat
-2°
Sun

Ek Bilgi

Erzurum / Palandöken Kayak Merkezinde ihtiyaç duyacağınız güncel bilgilere ulaşmak ve düzenlenen tüm etkinliklerden haberdar olmak için sitemizden ve aşağıda yer alan sosyal medya sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.