Palandöken Dağı’nın zirvesi Ejder pistinde bulutlara dokunabilir, Erzurum’a kuş bakışı görüntüsüyle kayak heyecanını çok farklı yaşayabilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi’nin zirvesi olan Ejder tepesi, sahip olduğu yüzde 57 derecelik eğimiyle siyah renkli profesyonel bir pisttir.

Fotoğraf: Onur SAĞSÖZ

Pistin girişinde belki aşağıya düşeceğinizi hissedebilir ama kaymaya başladığınızda doyumsuz bir heyecanla bitirip, tekrar çıkmak için can atacağınıza eminim.

Tabi bu sadece ileri seviyedeki kayakçılar için geçerli, acemi ve orta seviyedeyseniz korkmanıza neden olabilir. Diklik eğimi yüzde 57 olunca hızınız da bir o kadar yüksek seviyelerde oluyor.

Fotoğraf: Onur SAĞSÖZ

Dönüşlerinizde kayağınızın süratiyle beraber arkanızdan gelen bembeyaz toz kar kayak zevkine aşık olmanızı sağlayacak güzellik katıyor. Pistin sonuna geldiğinizde ise yüksek sesle bağırmanız çok normal çünkü  heyecanınızı dışarıya bir şekilde atmanız gerekecek.

Hiç beklemeden kuzey pisti olan 1/B pistinden devam edip C lifti ile aktarma yaptıktan sonra tekrar Ejder pistinden kaymak için lift sırasına geçebilirsiniz.

Unutmayın, Ejder pistinden kaymak ayrıcalıktır