ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
28 Şubat 2024, Çarşamba
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish

Türk Kayak Vakfı hayatlara dokundu!

Palandöken Kayak Merkezi, dezavantajlı durumdaki çocuklara ev sahipliği yaptı.

Türk Kayak Vakfı ve Erzurum Kayak Kulübü, ‘Hayatlara Dokunuş’ sosyal sorumluluk projesiyle kente bağlı 20 ilçedeki çocukları Palandöken ile tanıştırdı.

Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden Palandöken, köylerinden ilk kez çıkan ilkokul öğrencilerini ağırladı. Türk Kayak Vakfı ve Erzurum Kayak Kulübü ekibi, bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri ‘Hayatlara Dokunuş’ projesiyle, öncelikle ilçelerdeki çocukları Palandöken’e getirdi.

‘Hayatlara Dokunuş’ projesi Türk Kayak Vakfı ve Erzurum Kayak Kulübü işbirliğiyle yürütülüyor.

Profesyonel eğitmenler tarafından kayak dersi alan ve pistleri deneyimleyen çocuklar, daha sonra gondol turuyla Palandöken’i keşfetti. Büyük bir heyecan yaşayan çocuklarla tek tek ilgilenen Türk Kayak Vakfı Başkanı Atakan Alaftargil ile Başkan Vekili Emre Çarıkçıoğlu, sezon içinde 400 çocuğa kayak eğitimi vereceklerini bildirdi.

PROJENİN MİMARLARI… Türk Kayak Vakfı Başkanı Atakan Alaftargil ile Başkan Yardımcısı Emre Çarıkçıoğlu, yürüttükleri projeyle gönülleri fethetti.

Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri olan Erzurum Kayak Kulübü’nün de projeye destek verdiğini kaydeden Başkan Alaftargil, “Çocuklarımızı köylerinden araçlarla alıp getiriyor burada kayak eğitimi veriyoruz. Öğle saatlerinde birlikte yemek yedikten sonra gondol turu yapıyor ve dağı tanıtıyoruz. Ayrıca eğitmenlerimiz içlerinde bu spora yatkın olan çocukları tek tek tespit edip daha sonra aileleri ile görüşüyor kulüp sporcusu olarak kayağa devam etmesini istiyoruz. Her gün 35 – 40 öğrenciye kayak eğitimi vereceğiz ve sezon bitene kadar bu projeyi sürdüreceğiz” diye konuştu. Bu arada proje kapsamında çocuklara kitap hediye edildi.

Palandöken Kayak Merkezi’nde dopdolu bir gün geçiren çocuklar, evlerine mutlu bir şekilde döndü.

Hava Durumu

Erzurum / Türkiye
açık
46%
1.3km/h
0%
-13°C
-13°
-13°
-13°
Wed
-5°
Thu
-4°
Fri
-2°
Sat
-2°
Sun

Ek Bilgi

Erzurum / Palandöken Kayak Merkezinde ihtiyaç duyacağınız güncel bilgilere ulaşmak ve düzenlenen tüm etkinliklerden haberdar olmak için sitemizden ve aşağıda yer alan sosyal medya sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.