Profesyonel rehber, tarihçi ve yazar Saffet Emre Tonguç, Palandöken Kayak Merkezi’yle ilgili izlenimlerini sosyal medyada paylaştı.

Kış turizmine ve kayak sporuna olan ilgisiyle de bilinen profesyonel rehber Saffet Emre Tonguç, hafta sonu tatilini Palandöken’de geçirdi. Kar ve kayağın tadını çıkaran Tonguç, sosyal medya hesaplarında Paalandöken’den övgüyle bahsetti.

Kayak sporuna 16 yaşında başladığını ve hiç bırakmadığını belirten Saffet Emre Tonguç, şu paylaşımda bulundu.

“Hem Türkiye’nin hem dünyanın farklı yerlerindeki pistleri deneyimledim. Palandöken’i hep ayrı bir yere koydum. Pistlerin uzunluğu ve dikliği itibariyle sadece ülkemiz için değil dünya için de kayak sporunu en ideal adresleri arasında. Uluslararası arenada da kış turizminin yükselen değerlerinden biri. Ben de en güzel zamanın da bu keyfi yaşamak için Erzurum’a geldim. Sway Hotels benim Erzurum’daki evimdir. Yıllardır vazgeçilmez adresim ve çok severim. Üstelik yıl boyu açık olan tek kayak oteli. Hem şehir merkezine hem havalimanına çok yakın. Dolayısıyla sadece kayak için geldiğimde değil Erzurum’a yolum yer düştüğünde gönül rahatlığıyla tercih ederim. Kayak sporunun estetiğini müziğin ahengiyle buluşturan isim seçimleri de çok hoşuma gider. Videoda da duyduğunuz o meşhur şarkısından ilhamla seçmişler otelin adını. Siz de bu şarkıyı sevenlerdenseniz yorumlara bir kalp bırakır mısınız?’

Tonguç ayrıca bir de video paylaştı. (TIKLAYIN)