Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken’de sezon hazırlıkları devam ediyor. En iyi kayak otelleri arasında gösterilen Sway Hotel’in pistlerinde de suni kar çalışması aralıksız sürüyor.

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle beklenen kar yağışı henüz gerçekleşmedi. Ancak özellikle akşam saatlerinde hava sıcaklığının sıfırın altında 4 – 9 dereceye kadar düştüğü Palandöken’de suni kar çalışması yapılıyor.

Türkiye’de gece kayağını ilk başlatan ve en iyi kayak otelleri arasında gösterilen Sway Otel’in pistlerinde de suni kar üretimi aralıksız sürüyor.

Otele ait pistlerin kısa sürede suni kar ile hazır hale getirileceğini belirten Genel Müdür Ömer Akça, Palandöken’in bu yıl da kar garantisi veren önemli bir kayak merkezi olduğunu dile getirdi.

Sway Hotels Genel Müdürü Ömer AKÇA

Aralık ayının ilk haftasında sezonu açmayı planladıklarını vurgulayan Genel Müdür Akça, “Pandemi önlemlerimiz başta olmak üzere yerli ve yabancı misafirlerimiz için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Son bir kaç haftadır da suni karlama yaparak pistlerimizi kayak için elverişli bir hale getiriyoruz. Beklenen yağışın gerçekleşmesiyle de tüm misafirlerimize kar ve kayağın keyfini yaşatmayı istiyoruz” dedi.