ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
21 Mayıs 2024, Salı
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish

Sömestr bereketi… Oteller doldu taştı

Palandöken Kayak Merkezi

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden olan Palandöken, yarıyıl tatilinde de kayakseverlerle doldu taştı. İşletmeciler otellerde doluluk oranının yüzde yüze ulaştığını söyledi.

Her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan Palandöken Kayak Merkezi, yarıyıl tatilinde de yüzde 100 doluluk oranına ulaşarak turizmcilerin yüzünü güldürdü. Tatilin ilk gününde Palandöken’e akın eden yerli turistler kar ve kayağın keyfini çıkarmaya başladı.

Palandöken Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 1,5 metreyi buldu.

Havalimanına 15 dakikalık uzaklığıyla tatilcilere büyük kolaylık sağlayan Palandöken’de oteller de yer kalmadı. Sway Otel Genel Müdürü Ömer Akça, “Şu anda tesisler yüzde 100 dolu. 6 Şubat’a kadar da bu doluluk devam edecek. Pistlerimizde sıkıştırılmış, ezilmiş bir metreyi aşkın kar var. Tatil boyunca da hava güneşli gözüküyor. Ulaşımın kolaylığı, pistlerin güvenliği, otellerin pandemi kurallarına uygun şekilde hareket etmesi, personelin bu yönde bilinçlendirilmesi, hassasiyetle davranılması ve gelen misafirlerin de bu kurallara uyması Palandöken’i inanılmaz güzel bir hale getiriyor” dedi.

12 saat kesintisiz kayak

Her yıl olduğu gibi yüzde 100’e yakınının tamamının yerli misafir olduğunu ifade eden Akça, “Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara’dan gelen misafirimiz çok. Çevre illerden de gelen misafirlerimiz var. Ulaşım kolaylığı, kayak ve kar garantisi, sabah 8 akşam 8 olmak üzere 12 saat kesintisiz kayak imkânıyla Palandöken diğer kayak merkezlerine göre bir adım ön planda. Bundan da mutluyuz” diye konuştu.

Sway Hotel Canlı Yayın görüntüleri için tıklayın

Palandöken Kayak Merkezi

 

 

Hava Durumu

Erzurum / Türkiye
parçalı bulutlu
64%
2.6km/h
52%
6°C
6°
6°
6°
Tue
9°
Wed
7°
Thu
7°
Fri
7°
Sat

Ek Bilgi

Erzurum / Palandöken Kayak Merkezinde ihtiyaç duyacağınız güncel bilgilere ulaşmak ve düzenlenen tüm etkinliklerden haberdar olmak için sitemizden ve aşağıda yer alan sosyal medya sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.