Türkiye Kayak Federasyonu, Snowboard Milli takım seçmelerinin 25-26 ve 28-29 Aralık 2020 tarihinde Palandöken Kayak Merkezi’nde yapılacağını duyurdu.  

Federasyondan yapılan açıklamada şöyle denildi.

Söz konusu Milli Takım seçmesi ile ilgili Alınan Kararlar gereği:
1- Covid-19 salgını nedeni ile seçmelerde aktivite hali dışında kalan tüm sürelerde maske takılması zorunludur.
2- Covid-19 salgını nedeni ile sporcuların birbirleri ile antrenörleri ile ve / veya herhangi başka görevli ile 2 metreden fazla yakınlaşmaması gerekmektedir.
3- Her ne şartta olursa olsun start alanında veya kapalı alanlarda kesinlikle toplu bekleme, sıralanma vs…yapılmayacaktır, antrenörler sporcuların sıraları ile ilgili yönlendirme yapacaktır.
4- Milli Takım Seçmesinde her iki gün (PGS-PSL) Sporcuların Milli Takım seçmelerinde eşit ve adil şartlarda yarıştırılması ilkesi göz önüne alınarak PLATE takılması Yasaklanmıştır. seçmeye board üzerinde herhangi yükselti ile gelen sporcular seçmeye alınmayacaktır.
5- Milli Takım Seçmesinde her iki gün (PGS-PSL) Sporcuların Milli Takım seçmelerinde eşit ve adil şartlarda yarıştırılması ilkesi göz önüne alınarak tek parça kıyafet giymek (yarış tulumu)Yasaklanmıştır. seçmeye tek parça kıyafet ile gelen sporcular seçmeye alınmayacaktır.
6- GS, SL(%70) ve kondisyon testleri(%30) ‘nden toplanan puanlara göre sıralama milli takım kadrosunu belirleyecektir.