Slovenya Ankara Büyükelçisi Primoz Seligo, ülkesi vatandaşlarının kış turizmi için farklı yerleri keşfetmeyi sevdiğini, bu anlamda Palandöken Kayak Merkezi’nin iyi bir alternatif olacağını söyledi.

Büyükelçi Primoz Seligo, Ekonomik İlişkiler Danışmanı Bengü Yüksel ile Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Başkan Vekili Hüseyin Polat ile görüştü.
Büyükelçi Primoz Seligo (solda) ETSO Başkan Vekili Hüseyin Polat ile görüştü.
Erzurum’a ilk kez geldiğini belirten Büyükelçi Seligo, ilk izlenimlerine göre Slovenya’nın Erzurum ile özellikle tarımsal anlamda işbirliği yapabileceği düşüncesi oluştuğunu söyledi. Erzurum’un ve Slovenya’nın önemli bir kış turizmi potansiyeline sahip olduğuna da dikkati çeken Seligo, şunları söyledi.
Palandöken Kayak Merkezi’ndeki gelişmeler için www.palandöken.com tıklayın.
“Öncelikle karşılıklı olarak tanınırlığımızı artırmak için adımlar atmanın doğru olacağı kanaatindeyim. Sloven kayak severler için gerek kendi ülkemizde gerekse çevre ülkelerde farklı kayak merkezleri var ancak kış turistlerimiz farklı yerleri keşfetmeyi seviyor. Bu anlamda Palandöken Kayak Merkezi’nin vatandaşlarımız için iyi bir alternatif olacağını söyleyebilirim. Erzurum, özellikle Ukrayna ve Rus kayak severlerin yoğunlukla tercih ettiği bir şehir. Slovenya’dan gelecek kış turistleri için de sezonda haftalık bir ya da iki uçak seferi konulursa bu anlamda iyi bir adım atılmış olur.”