ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
28 Şubat 2024, Çarşamba
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish

Palandöken yılbaşına hazır… İşte otel fiyatları

Yılbaşına sayılı günler kala Palandöken Kayak Merkezi‘ndeki otellerde doluluk oranı yüzde 80’lere ulaştı. Yeni yıla Palandöken’de girmek isteyen kayakseverler 3 gece için 16 bin ile 46 bin lirayı gözden çıkarmaları gerekecek.  

 

 

Dünyada sayılı kayak merkezileri arasında yer alan Palandöken’de yılbaşı kutlamaları için geriye sayım başladı. Yeni yıla üç kala kayak merkezlerinde doluluk oranı yüzde 80’lere ulaştı. Yurtdışından kısıtlı rezervasyon yapılsa da İstanbul, Ankara ve İzmir’den yoğun rezervasyon talebi ile karşılaşan Palandöken’de yılbaşı hazırlıklarında sora gelindi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da her bütçeye uygun fiyatlandırma var. Yeni yıla Palandöken’de girmek isteyen kayakseverlerin 3 gece geçirecekleri kayak merkezinde standart bir oda için ödeyeceği rakam 16.200 TL’den başlayıp 45,900 TL’ye çıkabiliyor.

 

Rezervasyonlar devam ediyor

 Palandöken’de bulunan tüm otel ve işletmelerin yılbaşına hazır olduğunu belirten SWAY Otel Genel Müdürü Ömer Akça, “Yaklaşık 10 gündür Palandöken’de yağan karla ve suni kar takviyesiyle pistlerimizin büyük bir bölümünü açtık. Bununla beraber doluluklar başladı. Şu anda sıkıştırılmış 60 santim civarında kar, pistlerimizde bulunuyor. Gelen misafirlerimiz de bu yönde fazlasıyla mutlu durumdalar. Yılbaşıyla ilgilide özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’den misafirlerimiz rezervasyonlarını yaptı ve hala yapılmaya devam ediyor. Palandöken’deki tüm otel ve işletmelerde değişik aktiviteler, eğlenceler, animatörler, gece kayağı, meşaleli kayak gibi durumlar söz konusu olacak. Zaten Palandöken’de sabah-akşam sürekli kayak yapılıyor ve profesyonel ışıklandırma sistemlerimiz ile pistler hep aydınlatılıyor. 29, 30 ve 31 Aralık yani 3 gün boyunca eğlence ve kayağa gelen misafirlerimiz fazlasıyla doyacaktır” dedi

 

Kayakseverlerin tercihi

 Yeni yıl için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Palan Otel Genel Müdürü Ali Güney ise, “ Kayakseverlerin her yıl tercihi ettiği Palandöken, bu yıl da gözde. Rusya’dan direkt seferler olacak ve yılbaşı organizasyonlarımız da ona göre yapıldı. Ciddi anlamda güzel eğlenceler var. Hem iç hem de dış pazara göre aktiviteler olacak. Üç gece boyunca misafirlerimiz hem eğlenceye hem de kayağa doyacak” diye konuştu.

 

Rüya gibi 3 gün

Geçtiğimiz yıllarda yeni yıl kutlamalarının pandeminin gölgesinde yapıldığını hatırlatan  Polat Otel Genel Müdürü Nuh Seçer de “Bu yıl tercihini Palandöken’den yana kullanacak misafirlerimiz için rüya gibi geçecek bir üç gün hazırladık. Eğlence kayak ve zengin Türk mutfağının sunulacağı otelimizle doluluk oranımız yüzde 80’lerin üzerinde. Bu yıl sadece yerli değil yabancı turist beklentimizde yüksek. İyi bir sezon geçireceğimizi ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 Yeni yıl hazırlıkları tamam

Yeni yıla sayılı günler kaldığını ifade eden Dedeman Otel Genel Müdürü Bora Kanber ise şunları söyledi: Biz misafirlerimizi iki ayrı otelimizde ağırlayacağız. Dedeman Otel konforu ile tanışacak olan misafirlerimiz için iki ayrı alternatif oluşturduk. Hem Dedeman Ski Lodge, hem de Palandöken Dedeman yeni yıl için hazır.”

 

Her bütçeye uygun

Yeni yıla Erzurum Palandöken Kayak Merkezinde girmek isteyenler için alternatifler oldukça fazla. Her bütçeye göre konaklama mümkün.

 

Fiyatlar ise şöyle:

Sway Otel standart oda fiyatı: 45.900 TL

Polat Otel standart oda fiyatı: 39.600 TL.

Dedeman Palandöken: 21.120 TL

Dedeman Ski Lodge: 16.200 TL

Palan Otel standart oda fiyatı: 17.464 TL.

Hava Durumu

Erzurum / Türkiye
açık
46%
1.3km/h
0%
-11°C
-11°
-11°
-11°
Wed
-5°
Thu
-4°
Fri
-2°
Sat
-2°
Sun

Ek Bilgi

Erzurum / Palandöken Kayak Merkezinde ihtiyaç duyacağınız güncel bilgilere ulaşmak ve düzenlenen tüm etkinliklerden haberdar olmak için sitemizden ve aşağıda yer alan sosyal medya sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.