Erzurum’da etkili olan kar yağışı Palandöken Kayak Merkezi’ndeki tatilcileri sevindirdi. Kar kalınlığının 1 metreyi aştığı merkezde tatilciler, yağış altında kayak keyfi yaptı.

Palandöken Kayak Merkezi’nde kar yağışı ile birlikte otellerdeki doluluk oranı yüzde 70 seviyelerine yükselirken, rezervasyonların son günlerde arttığı belirtildi. Palandöken Sway Otel Genel Müdürü Ömer Akça, Aralık 2020’de yaşanan kar yağışı yetersiz olunca suni karlama yaparak kayak severlere pistleri hazır hale getirdiklerini belirtti.

Akça, “Son üç gün içindeki yağışla birlikte Palandöken’deki kar kalınlığı bir metreyi aştı. Yılbaşı ve diğer hafta sonlarında dışarı çıkma kısıtlamalarının kaldırılması ile otellerde rezervasyonlarda artışlar görüldü. Palandöken’de güvenle kayak yapılabilir, güvenli sertifikamızı almış bulunuyoruz. Yetkili kurumlar tarafından da zaten her zaman denetim yapılıyor. Otele giriş yapan tüm müşterilerimizi HES kodsuz otele giriş yaptırmıyoruz. Otelde bulunan müşterilerimiz tamamen HES koduyla giriş yapmış durumdadır. Otellerimiz günde en az 5 defa dezenfekte yapılıyor. Önlemler fazlasıyla zaten alınıyor. Otellere rezervasyonlar akmaya başladı. Birkaç gün sonra zaten okullarda sömestri tatili başlayacak. Okulların tatil olmasından dolayı da müşterilerimiz otellerimize gelmeye başladı” dedi.