ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
28 Şubat 2024, Çarşamba
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish

Merve Özbey Palandöken’de konser verecek

En uzun ve en dik pisti Ejder ile Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Palandöken’de kayak sezonu açıldı. Resmi açılış ise 20 Aralık’ta sanatçı Merve Özbey’in konseriyle yapılacak.  

 

 

Geçen yıl depolanan kar ve suni karlamayla Murat Dedeman pistinin hazır hale getirildiği Palandöken’e bu yıl çoğunluğu Rus olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı turistin gelmesi bekleniyor. Resmi açılışın 20 Aralık Salı günü yapılacağı Palandöken’de sanatçı Merve Özbey de bir konser verecek. Saat 17.30’da başlayacak konser için Havuz başı Kent Meydanı ve Atatürk Üniversitesi Kartal heykeli önünden ücretsiz otobüsler kaldırılacak.

 

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ NEREDE?

Palandöken Kayak Merkezi Erzurum’da. Havalimanına 20, kent merkezine ise 4 kilometre uzaklıktaki Palandöken’e kent merkezinden günün belirli saatlerinde ulaşım araçları ve servisler kalkıyor.

 

Palandöken Kayak Merkezi

 

PALANDÖKEN PİSTİ KAÇ KM?

Türkiye’nin en uzun pistine sahip Palandöken Kayak Merkezi, yerli ve yabancı turistlere 12 kilometre kesintisiz kayak imkanı sunuyor. Ayrıca yüzde 65 eğimiyle Türkiye’nin en dik pisti Ejder’e sahip olan Palandöken’de 5,6 kilometrelik aydınlatılmış pistlerde gece kayağı yapılabiliyor.

 

 

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİNDE KAÇ PİST VAR?

‘Doğal’, ‘başlangıç’, ‘orta düzey’ ve ‘usta kayakçı’ seviyelerinde toplam 24 pisti bulunan Palandöken’de, 10 telesiyej, 2 teleski, 2 baby lift ve 1 gondol lift bulunuyor.

 

Hava Durumu

Erzurum / Türkiye
açık
43%
1.2km/h
0%
-9°C
-9°
-9°
-9°
Wed
-5°
Thu
-4°
Fri
-2°
Sat
-2°
Sun

Ek Bilgi

Erzurum / Palandöken Kayak Merkezinde ihtiyaç duyacağınız güncel bilgilere ulaşmak ve düzenlenen tüm etkinliklerden haberdar olmak için sitemizden ve aşağıda yer alan sosyal medya sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.