Erzurum Kayak Kulübü sporcuları Bulgaristan’ın Bansko Kayak Merkezi’nde düzenlenen yarışta 8 madalya kazandı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Bulgaristan’ın Bansko Belediyesi arasında ortaklaşa yürütülen ‘Çevreci Kış Turizmi İşbirliği Projesi’ kapsamında Bansko’da ‘Çevreyi Koru’ yarışları düzenlendi. Erzurum Kayak Kulübü Başkanı Atakan Alaftargil, Asbaşkan Emre Çarıkçıoğlu ile Başantrenör Mustafa Topaloğlu yönetiminde Bansko’ya giden kayakçılar, 8 madalya kazandı.

Grand Slalom ve Slalom yarışlarında Umut Aktaş birinci, Emirhan Ayyıldız ikinci, Melek Cemre ve Ali Dolaman üçüncü olurken, slalom yarışlarında yine Umut Aktaş birinci olarak altın madalyanın sahibi oldu. Emirhan Ayyıldız gümüş, Melek Cemre ve Ali Dolaman da bronz madalya elde etti.

Erzurum Kayak Kulübü’nün sporcularının önemli bir başarıya daha imza attığını belirten Başkan Atakan Alaftargil, “Bulgaristan  yarışmalarında kulübümüz sporcuları göğsümüzü kabarttı. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Alaftargil ayrıca ‘Çevreci Kış Turizmi İşbirliği Projesi’ kapsamında  kendilerine destek veren Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile Bansko Kayak Merkezi yöneticilerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.