ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
28 Şubat 2024, Çarşamba
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish

Konaklı Kayak Merkezi’nin ismi Palandöken 2 oldu

Kış turizminin önemli merkezlerinden Erzurum’da 2 bin 950 metre rakımlı Konaklı Kayak Merkezi’nin ismi Palandöken 2 olarak değiştirildi.

 

 

Kent merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Konaklı Kayak Merkezi, aynı anda 14 bin kayakçıya hizmet verebiliyor. 8 pisti bulunan merkezde suni karlama sistemi de bulunuyor. 3 adet lift bulunan Konaklı’ya artık Palandöken 2 dediklerini söyleyen Erzurum Valisi Okay Memiş, “Dünya’da havalimanından indikten sonra 10 – 15 dakika içerisinde kayak yapabileceğiniz başka bir merkez yok. Palandöken 2’de kayak yapıyorum orada çok güzel tesisler var oraya neden Palandöken 2 diyoruz. Çünkü Konaklı dediğimizde Bingöl yolunda dediğimizde diyorlar ki ama nerede burası bilmeyenler için çok uzak bir yerde algısı oluyor. İnşallah şehrimizin hayali olan Palandöken 1 ve Palandöken 2’yi birleştirme hayalini de inşallah gerçekleştireceğiz” dedi. 

Hava Durumu

Erzurum / Türkiye
açık
46%
1.3km/h
0%
-11°C
-11°
-11°
-11°
Wed
-5°
Thu
-4°
Fri
-2°
Sat
-2°
Sun

Ek Bilgi

Erzurum / Palandöken Kayak Merkezinde ihtiyaç duyacağınız güncel bilgilere ulaşmak ve düzenlenen tüm etkinliklerden haberdar olmak için sitemizden ve aşağıda yer alan sosyal medya sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.