15.8 C
Erzurum
29 Temmuz 2021 - Perşembe
turkish english german arabic russian
Ana Sayfa Ana Sayfa KOÇ SPOR FEST HEYECANI

KOÇ SPOR FEST HEYECANI

ÜNİVERSİTELİLER YARIŞACAK

 

Koç Holding’in 14 yıldan bu yana Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ana sponsorluğu kapsamında, üniversiteli gençleri spor, eğlence ve müzikle buluşturan gençlik ve spor projesi Koç Spor Fest, Kış Oyunları ile Erzurum Palandöken’de başlıyor. 19-23 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Koç Spor Fest Kış Oyunları’na 45 farklı üniversiteden, içlerinde ülkemizi kış olimpiyatlarında temsil etmiş olan milli sporcuların da bulunduğu 600’e yakın sporcu katılacak.

Koç Holding’in üniversitelerde her düzeyde sporu çok yönlü olarak tanıtmak, sevdirmek ve gençleri spor yapmaya yönlendirmek amacıyla 14 yıldır düzenlediği Koç Spor Fest’in 2020 Kış Oyunları, Palandöken’de başladı. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun ana sponsorluğunu üstlenen Koç Holding, resmi müsabakaların oynandığı gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest ile bu yıl da gençleri spor, müzik ve eğlenceyle buluşturmaya devam ediyor. Türkiye’deki en geniş katılımlı resmi kış sporları organizasyonu olan ve müsabaka programı kar voleybolu branşı ve kayak – snowboard senkronize yarışlarının eklenmesiyle genişletilen Koç Spor Fest’in 2020 Kış Oyunları, 19 Şubat tarihinde Erzurum Palandöken’de başlayacak.

Yarışacak sporcular arasında ülkemizi 2018 Pyeongchang Kış Olimpiyatları’nda temsil etmiş olan milli sporcuların da bulunduğu Koç Spor Fest Kış Oyunları’nda 6 farklı kategoride yarışlar düzenlenecek. Olimpiyat ruhunu kampüslere taşıyan Koç Spor Fest, kış etabının ardından 13-14 Nisan tarihlerinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde başlayacak olan Koç Spor Fest Üniversite Bahar Oyunları ile devam edecek.

Kar voleybolu ve senkronize yarışlar ile Kış Oyunları’nda heyecan doruğa çıkacak

Amatör branşlara olan ilgiyi artırmayı ve bu branşların profesyonel seviyede yükselmesini hedefleyen Koç Spor Fest’in Kış Oyunları’na; yeni ve yükselen bir voleybol disiplini olan ve önümüzdeki yıllarda Kış Olimpiyat Oyunları’na da dâhil edilmesi beklenen kar voleybolu ile senkronize snowboard ve kayak yarışları eklendi. Yeni branşların eklenmesi ile farklı branşlardan katılım gösterecek sporcular, Palandöken’de rekabeti daha da artıracak.

Koç Topluluğu şirketlerinin destekleriyle düzenlenen ve geride kalan 14 yılda 240 binden fazla sporcuyu ağırlayan Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları, Polat Pisti’nde gerçekleşecek Snowboard Büyük Slalom, Kayak Büyük Slalom, Snowboard Slalom, Kayak Slalom, Senkronize Kayak ve Snowboard Yarışları ve Kar Voleybolu müsabakalarına ev sahipliği yapacak. Snowboard ve Kayak Paralel Slalom olmak üzere iki gece yarışının da gerçekleştirileceği Kış Oyunları, 23 Şubat’ta sona erecek.

Lisanlı profesyonel sporcuların yanı sıra, kış sporlarına ilgi duyan tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan Açık Yarışlar ile heyecan yaratan Koç Spor Fest’in After Ski Parti sahnesinde, performansıyla gençlerin ilgi odağı olan Jabbar yer alacak.

Önceki İçerikFABRİKA GİBİSİN AKUT
Sonraki İçerikAĞLATAN TÖREN
www.palandöken.com
Palandöken Kayak Merkezi Palandöken.com'dan takip edilir
- Advertisment -

EN ÇOK TIKLANANLAR

‘Dünya’nın Gözü Palandöken’de

  Foto safaride çekilen kareler beğeniye sunuldu Ejder 3200 A.Ş., Türk Kayak Vakfı ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin düzenlediği ‘Dünya’nın Gözü Palandöken’de adlı fotoğraf sergisi, tarihi...

Palandöken’in endemik türleri onlara emanet

Kar kalitesi ve pist uzunluğuyla gözde kayak merkezi olan Erzurum’daki Palandöken dağında bitki örtüsünü korumak için arılardan yararlanılıyor. Bu yıl ilk kez 120 kovanla...

Murat Dedeman’ın gözdesiydi…

Palandöken’in ‘kayak merkezi’ unvanı almasında büyük rolü olan Dedeman Hotels & Resorts International, yenilenen yüzüyle yaz döneminde de kapılarını açtı. Genel Müdür Veli Tuzak,...

TKV yönetimi projelerini anlattı

  TKV yeni sezon için çalışmalara başladı Türk Kayak Vakfı (TKV) yönetimi Vali Okay Memiş’i ziyaret ederek, yeni sezonda gerçekleştireceği proje ve çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı....