Türk kayak tarihine damga vuran Erzurum Kayak Kulübü yeni sezon için hazırlıklarını tamamladı. Başkan Atakan Alaftargil, “Bu yıl pandemiye karşı aldığımız önlemlerle sporcularımızın sağlığını ön planda tutarak çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi. 

Türkiye’nin kayaktaki bir numaralı ismi olan ve yetiştirdiği yıldız isimlerle adından söz ettiren Erzurum Kayak Kulübü, korona virüs önlemleri kapsamında antrenman saatlerini yeniden belirledi.

Erzurum Kayak Kulübü Başkanı Atakan Alaftargil, pandemi gölgesinde girilen yeni sezonda sporcuların sağlığı için çok daha dikkatli olacaklarını söyledi. 

Başkan Atakan Alaftargil, antrenörlerle yaptığı toplantıda insan sağlığının önemine vurgu yaparak, maske, mesafe ve hijyen kurallarının sürekli kontrol altında tutulmasını istedi.

Öncelik insan sağlığı

Göreve geldiği günden beri Erzurum Kayak Kulübü için seferber olan ve efsane kulüpte çıtayı daha da yükselten Atakan Alaftargil, korona virüs nedeniyle kendileri için insan sağlığının ön planda geldiğine işaret etti. Aynı zamanda başarılı bir akademisyen olan eski olimpiyat kayakçısı Alaftargil, “Bizim için öncelik insan sağlığı. İnşallah bu korona illeti en kısa sürede yer yüzünü terk eder bizler de tam randımanlı olarak Türk kayağına hizmet vermeye devam ederiz” dedi.

Antrenmanlar esnek saatlere kaydırılacak

Erzurum Kayak Kulübü Başkanı Atakan Alaftargil, antrenörlerden pandemi karşısında çok dikkatli olmalarını isterken, antrenmanların hafta içi öğrencilerin ders saatlerinin dışındaki saatlere göre ayarlanmasını istedi. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacağından antrenman programları tamamen hafta içine alındı.

Pistleri test ettiler

Bu arada Erzurum Kayak Kulübü antrenörleri dün Palandöken Kayak Merkezi’nin pistlerinde incelemelerde bulundu. Pistlerde kayan antrenörler, sporculardan önce kendileri pistlerin kar kalitesini kontrol etti.