Dedeman Hotels & Resorts International, Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge otellerinde başlattığı yenileme projesini Kasım ayı sonunda tamamlayarak yeni sezonu yenilenen yüzüyle karşılayacak.

Erzurum’a ilk otel yatırımını 27 yıl önce gerçekleştirerek Türkiye’de kış turizminin geliştirilmesinde ve bugünlere ulaştırılmasında aktif rol alan Dedeman Hotels & Resorts International, Palandöken Kayak Merkezindeki otellerini yeniledi.

Dedeman Palandöken Ski Lodge Otel yenilenen yüzüyle yeni sezona merhaba diyecek.

Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciri ‘Dedeman Hotels & Resorts International’, pandemi koşullarına rağmen yatırımlarına devam ediyor.

Tecrübesi, güçlü kadrosu ve sürdürülebilir stratejisiyle uzun vadeli hedeflerine odaklanan Dedeman Hotels & Resorts International, günün koşulları ve kayak severlerin beklentileri doğrultusunda 2,5 milyon liralık harcamayla her iki otelinde müşteri memnuniyeti odaklı yenilemeye imza attı.

Proje kapsamında Dedeman Palandöken otellerinde, mekanik ve alt yapı tesisat yenileme, dış cephe aydınlatma, asansörlerin revizyonu, Wi-Fi sistemleri upgrade çalışmaları yapılırken, odalarda ve lobby alanında yenilemeler hayata geçirildi.

Kayak severlerin çok iyi bildiği Teleski Cafe baştan sona yenilenirken, dağın eteğinde yer alan bu özel kafenin yeni tasarımında kayak severler için bir çok sürpriz de yer alıyor.

Dedeman Palandöken ve Palandöken Ski Lodge Otelleri Genel Müdürü Veli Tuzak, “Yeni sezondan ümitliyiz” dedi.

Genel Müdür Tuzak: Kışın iyi geçeceğini tahmin ediyoruz

Palandöken’in kış turizmi için çok önemli bir destinasyon olduğunu belirten Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge Genel Müdürü Veli Tuzak, “Pandemi tüm dünyada olduğu gibi ülke turizmimizi de olumsuz etkiledi. Ancak herhangi bir seyahat kısıtlaması kararı alınmaması veya vakaların çok artmaması durumunda kışın iyi geçeceğini tahmin ediyoruz. Bu yıl pandemi nedeniyle yurtdışından gelecek misafirlerde azalma olacağını öngörsek de bu durum yerli turist özelinde bir fırsat ortaya koyacaktır. Ağırlık iç pazardan olacak olsa da özellikle Rus pazarından da ciddi talepler almaya başladık. Erzurum Havalimanı‘nda CAT3 teknolojisi odaklı yapılan yenileme çalışmasının da olumlu etkileri olacağını düşünüyoruz” dedi.

Dedeman: Pandemiye rağmen yaptık

Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman ise “Dedeman olarak 1993 yılında Palandöken Kayak Merkezi’ndeki ilk otel yatırımını gerçekleştirdik. Yıllar içinde Palandöken Kayak Merkezi’nin bir destinasyon olarak gelişmesine katkıda bulunduk. Başkanımız Rahmetli Murat Dedeman’dan devir aldığımız bu misyonumuzu günümüzde de sürdürmeye devam ediyoruz. Sene başında duyurduğumuz renovasyon yatırımlarına, pandeminin olumsuz etkilerine rağmen devam ettik. Yenileme yatırımlarımızın Palandöken Kayak Merkezi’nin genel algısına da katkı sağlayacağına inanıyoruz” diyerek bölgenin Dedeman markası için önemine vurgu yaptı.

Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman

Pandemi önlemlerini ‘Güvende Kal’ manifestosunda bir araya getiren Dedeman, “Safe Travels-Güvenli Seyahat” tastiği ve “Güvenli Turizm Sertifikası” ile Palandöken otellerinde de misafirlerine “güvenli” bir konaklama deneyimi vaat ediyor.

Dağın eteğinde yer alan konumu ile Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge, Kasım ayı sonuna kadar yüzde 40’a varan erken rezervasyon indirimleri ile misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.