Kış sporları sezonu yaklaşıyor! Palandöken Kayak Merkezi ise gelişmiş altyapısı ve modern tesisleri ile son yılların en çok tercih edilen kış destinasyonları arasında yer alıyor. 

İşte Palandöken’i tercih etmek için 5 neden…

  1. Havalimanına 25, şehir merkezine ise 15 dakika uzaklıktaki kayak merkezi

Erzurum Havalimanı’ndan sadece 25 dakika, şehir merkezinden ise yaklaşık 15 dakika uzaklıktaki Palandöken Dağı’nda yer alan; Türkiye’nin en büyük kayak merkezi “Ejder 3200” kış sporu tutkunlarına eşsiz bir kayak ve snowboard deneyimi sunuyor.

Palandöken’in yamaçları ise beyazın büyüsüyle bezenmiş; eşsiz bir şehir manzarasını ayaklar altına seriyor.

2. Mili Mücadele ruhunu yansıtan tarihi yapılar

“Atatürk Evi Müzesi” ve “Erzurum Kongre Binası” gibi Erzurum şehir merkezindeki tarihi binalar Milli Mücadele döneminde Erzurum’da verilen mücadelenin önemini ve yaşananları ortaya koyuyor.


Erzurum Çifte Minareli Medrese

Bunun yanı sıra Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kalesi ve Üç Kümbetler gibi tarihi yapılarıyla Erzurum; sizleri tarihi bir yolculuğa çıkarıyor.

3. Zengin lezzetlerle dolu Erzurum Mutfağı

Cağ Kebabı, kadayıf dolması, ayran aşı çorbası… Erzurum denilince akla gelen ilk lezzetler olarak sıralanıyor. Tabi ki Erzurum’un lezzetleri bunlarla sınırlı değil…  Lor dolması, Erzurum ketesi, su böreği Erzurum’un önde gelen diğer lezzetleri arasında…

Cağ Kebabı

Özellikle göğermiş peyniri, otlu peynir, peynir helvası (horis), kuru kaymak ve yöresel ballarla donatılmış zengin kahvaltı ziyafeti; Erzurum’a gidildiğinde mutlaka yapılması gerekenler listesinde yer alıyor.

4. Doğu Ekspresi rotası üzerinde yer alması

Son dönemde popüler hale gelen Doğu Ekspresi’nin son durağı Kars… Kars ile Erzurum arası ise araçla sadece 2.5 saat sürüyor. Siz de bir taşla iki kuş birden vurmak istiyorsanız; Erzurum’un özel lezzetlerini tatmak ve kış sporlarıyla rotanıza birazcık adrenalin katmak istiyorsanız Erzurum’a ve Palandöken’e mutlaka uğramalısınız.     

 5. Gece kayağı

Palandöken ışıklandırılmış pistleriyle kar ve kayak keyfinizi uzatıyor. Kristal kar üzerinde saat 20.00’a kadar kayak ve snowboard yapabileceğiniz tek merkezin Palandöken olduğunu unutmayın.