-4 C
Erzurum
8 Mart 2021 - Pazartesi
turkish english german arabic russian
Ana Sayfa Blog

‘Dünya’nın gözü Palandöken’deydi!

0

Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Ejder 3200 A.Ş.’nin desteğiyle ulusal ve uluslararası haber ajanslarının foto muhabirleri, Palandöken Kayak Merkezi’nde foto safari yaptı. ‘Dünya’nın gözü Palandöken’de’ etkinliğinde çekilen fotoğraflar, Avrupa’nın önde gelen haber sitelerinde yer aldı.

Kış turizminin gözde merkezlerinden Palandöken, dünyanın önde gelen ödüllü foto muhabirlerine ev sahipliği yaptı. Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Ejder 3200 A.Ş.’nin destekleriyle Türk Kayak Vakfı ve Palandöken.com tarafından organize edilen ‘Dünya’nın gözü Palandöken’de etkinliği, kış turizm merkezinin tanıtımına büyük katkı sağladı.

AVRUPA MEDYASI BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Aynı zamanda Türkiye Foto Muhabirleri Derneği üyesi olan ulusal ve uluslararası basın ajanslarının ödüllü foto muhabirleri, 3-6 Mart tarihleri arasında Erzurum ve Palandöken Kayak Merkezi’ni görüntüledi. Kar kalitesi ve pist uzunluğuyla öne çıkan Palandöken’de yamaç paraşütü, buz duvarı, zipline, insan sapanı, dev salıncak ile Türkiye’nin en büyüğü olan snowparkta kayak ve snowboard aktivitelerinden çekilen ve servis edilen fotoğraf kareleri, The Guardian,The Telegraph, ABC News başta olmak üzere Avrupa’nın önde gelen birçok gazete ve internet sitesinde yer aldı. Gazeteler, cirit görsellerine de ayrı bir yer verdi.

VALİ MEMİŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Foto muhabirleri ile Snowdora Otel’de bir araya gelen Erzurum Valisi Okay Memiş, Palandöken’in tanıtımına katkı sağlayan foto muhabirlerine teşekkür etti. Turizm potansiyeliyle dikkat çeken Erzurum ve Palandöken’in uluslararası arenada her geçen gün tanınır hale geldiğini kaydeden Vali Memiş, “Hiç şüphesiz bu noktada gazetecilerin büyük bir emeği var. Çektiğiniz her bir kare fotoğraf ve yazdıklarınız Erzurum ve Palandöken için çok önemli. Sağladığınız katma değer için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği üyesi olan ulusal ve uluslararası haber ajanslarının foto muhabirleriyle bir araya geldi. (Fotoğraf: Recai Uygur)

BAŞKAN UÇAR TESPİH HEDİYE ETTİ

Palandöken’den sonra kent merkezindeki tarihi ve turistik alanları da görüntüleyen foto muhabirleri, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar’ı da makamında ziyaret etti. İlçe hakkında bilgi veren Başkan Uçar, ziyaretleri anısına foto muhabirlerine Oltu Taşı tespih hediye etti.

üç gün boyunca Erzurum ve Palandöken’i görüntüleyen foto muhabirleri Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar’ı da ziyaret etti. Başkan Uçar, ziyaret anısına foto muhabirlerine Oltu Taşı tespih hediye etti.

SERGİ AÇILACAK

Bu arada ‘Dünya’nın gözü Palandöken’de etkinliği kapsamında çekilen fotoğraflar, ilk olarak Ejder 3200 A.Ş.’nin sosyal medya hesaplarında yayınlanacak. Ardından kısa bir süre sonra hazırlanacak sergiyle vatandaşların beğenisine sunulacak.

 

‘Dünya’nın Gözü Palandöken’de etkinliği kapsamında foto safari yapan Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Üyeleri, Palandöken’den bu fotoğrafı paylaştı. Foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflarla önümüzdeki günlerde sergi açılacak. (Fotoğraf: Rıza ÖZEL)

 

 

Madalya rekoru kırdılar

0

‘Çevreci Kış Turizmi İşbirliği Projesi’ kapsamında Bulgaristan’da madalyaları toplayan, Palandöken FIS Cup ile Türkiye Etap Yarışlarında göğsümüzü kabartan kayağın efsanesi Erzurum Kayak Kulübü, Sarıkamış’ta da 25 madalya kazanarak rekor kırdı.

Kayağın efsanesi Erzurum Kayak Kulübü Sarıkamış’ta madalyalara ambargo koydu

Türk kayağının en köklü kayak kulübü olan ve aldığı başarıların yanı sıra olimpiyatlarla gönderdiği sporcular ile adı efsaneleşen Erzurum Kayak Kulübü, Atakan Alaftargil ve ekibinin göreve gelmesinin ardından adeta küllerinden doğdu.

Rekor Sarıkamış’ta geldi

Bu sezon ulusal ve uluslararası yarışlarda kürsüye çıkmayı başaran Erzurum Kayak Kulübü sporcuları Sarıkamış’dan ta 25 madalya ile döndü. Sarıkamış’ta düzenlenen Kayak Federasyonu Alp Disiplini A Grubu 1. ve 2. Etap Yarışlarında piste çıkan Erzurum Kayak Kulübü sporcuları, Başantrenör Mustafa Topaloğlu yönetiminde 25 madalya kazandı.

Naz Alaftargil’den dört şampiyonluk

Yarışlarda 11 yaşındaki Naz Alaftargil, dört ayrı yarışta birinci gelerek dört altın madalya kazandı. Aynı zamanda Kulüp Başkanı Atakan Alaftargil’in kızı olan minik sporcu elde ettiği zaferle babasının izinden yürüdü.

Erzurum Kayak Kulübü Başkanı Atakan Alaftargil’in 11 yaşındaki kızı Naz Alaftargil, Sarıkamış’daki yarışta 4 altın madalya kazandı.

Madalya avcısı EKK

Şampiyonada U12 kızlar kategorisi 1. Gün büyük slalom sonuçlarına göre  Erzurum Kayak Kulübü’nden Naz Alaftargil 1. olarak altın madalya kazanırken, Naz İrem Nuhoğlu da 2. olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

U14 erkekler kategorisi 1. Gün büyük slalom sonuçlarının ardından Erzurum Kayak Kulübü’nden Umut Aktaş 1. olarak altın madalya elde etti.

U14 kızlar kategorisi 1. Gün büyük slalom sonuçlarında Yaprak Nur Seylan 3. olarak broz madalya kazandı.

U12 kızlar kategorisi 2. Gün büyük slalom sonuçlarına göre Naz Alaftargil 1. olarak altın madalya kazanırken, Naz İrem Nuhoğlu 2.’lik derecesi elde etti.

U14 kızlar kategorisi 2. Gün büyük slalom sonuçlarına göre Yaprak Nur Seylan 2. olarak gümüş madalya kazanırken, Nuriye Gürsel üçüncülükle bronz madalya elde etti.

U14 erkekler kategorisi 2. Gün büyük slalomda Umut Aktaş 1. oldu.

U16 kızlar kategorisi 2. Gün büyük slalomda  Ayşenaz Göktaş 3. Pınar Seylan 2. olma başarısı gösterdi. U12 kızlar kategorisi 3. Gün slalom sonuçlarına göre Naz Alaftargil 1. olarak altın madalyanın sahibi olurken, Naz İrem Nuhoğlu 2. olma başarısı gösterdi.

U14 kızlar kategorisi 3. Gün slalomda Yaprak Nur Seylan 2. olarak gümüş madalya kazandı.

U14 erkekler kategorisi 3. Gün slalomda Kemalberk Alaftargil 1’lik kürsüsüne çıkarak altın madalya kazandı. U16 kızlar kategorisi 3. Gün slalom sonuçlarına göre Ayşenaz Göktaş 2. olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. U16 erkekler kategorisi 3. Slalom sonuçlarına göre Emirhan Ayyıldız 3.’lüğü elde etti. U12 kızlar kategorisi 4. Gün slalomda Naz Alaftargil 1. Olarak bir kez daha altın madalyayı EKK’ya getirirken, Naz İrem Nuhoğlu 2. Olarak gümüş madalya elde etti. U14 kızlar kategorisi 4. Gün slalomda Yapraknur Seylan 2. oldu. U14 erkekler kategorisi 4. Gün slalomda  Umut Aktaş 1. Burak Yüksel 3. oldu.

U16 kızlar kategorisi 4. Gün slalom sonuçlarına göre Ayşenaz Göktaş 1. Pınar Seylan 3. sırada yer aldı. U16 erkekler kategorisi 4. Gün slalomda Emirhan Ayyıldız 3. olma başarısı gösterdi.

 

3 bin kişi tırmanmak için geldi

0

Palandöken Kayak Merkezi’nin 2 bin 300 rakımındaki güney pisti üzerinde yapılan buz duvarı bu sezon da büyük ilgi gördü. Sadece tırmanmak için üç bini aşkın kişinin Palandöken’e geldiği bildirildi.

Deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken’in güney pisti üzerinde yapılan 20 metre yüksekliğinde 150 metre genişliğindeki ‘buz dağı’ Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor.
Macera tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelen buz dağına tırmanmak için bu yıl 3 bini aşkın kişinin geldiğini belirten Ejder 3200 A.Ş., yetkilileri, buz duvarını önümüzde yıl daha da genişletmek için çalışma yapacaklarını bildirdi.
Macera severlere farklı aktivite imkanları sunan Palandöken Kayak Merkezi’nde ayrıca zipline, insan sapanı, yamaç paraşütü, gece kayağı, dev salıncak gibi etkinlikler de yapılabiliyor.

PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ TANITIM KLİBİ İÇİN TIKLAYIN

 

Palandöken’de sıra dışı bir doktor

0

 

O sıra dışı bir doktor. Ekstrem sporları onun tutkusu. Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Selim Merdan’ın Palandöken Kayak Merkezi’ndeki snow downhill performansını mutlaka izlemelisiniz.

İstanbul’da görev yapan Dr. Selim Merdan, tatil için geldiği Palandöken Kayak Merkezi’nde pistlerin adeta tozunu attı. Su kayağı ve snowboarda olan tutkusuna son yıllarda bir de downhill ekleyen Dr. Merdan, kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu Palandöken Kayak Merkezi pistlerinde bisiklet kullandı.

Saatteki hızı 95 kilometreyi bulan Dr. Merdan o anları çektirdiği görüntülerle klipe dönüştürdü.

Geçen yıl ilk kez geldiği Palandöken’de pistlere hayran kaldığını söyleyen Dr. Selim Merdan, “Burada muhteşem bir atmosfer var. Kar kalitesi çok iyi ve pistler snowboarda çok elverişli. Bol kar olan pistlerde inanılmaz keyif aldım” dedi.

GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN

Snowboard dışında yaz aylarında su kayağı yaptığını da anlatan Dr. Merdan, Palandöken’deki snow downhill deneyiminin ise inanılmaz olduğunu söyledi.

 

 

Snow Downhill yarışları nefes kesti

0

Palandöken Kayak Merkezi, snow downhill yarışlarına ev sahipliği yaptı. Nefes kesen mücadelede dereceye giren sporcular kupalarına kavuştu.

Ejder 3200 A.Ş. ve Türk Kayak Vakfı tarafından organize edilen ‘Palandöken Snow Downhill’ şampiyonası tamamlandı. Çeşitli kentlerden 24 sporcunun katıldığı yarış, master ve elit kategorilerinde düzenlendi.

Kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu yaklaşık 2 kilometrelik parkurda 6 atlama rampasından adeta uçarak geçen adrenalin tutkunlarının mücadelesi ilgiyle izlendi.

Yarışlar sonunda dereceye girenlere ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı, Genel Sekreter Yardımcısı Murat Altundağ, Ejder 3200 A.Ş., Genel Müdürü Selim Bağrıyanık, Türk Kayak Vakfı Başkanı Atakan Alaftargil ve Başkan Yardımcısı Emre Çarıkçıoğlu verdi.

Bu arada yarışlarda çekilen aksiyon görüntüler sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Yapılan paylaşımlar Palandöken’in tanıtımına önemli bir katkı sağladı.

 

 

Palandöken’de renkli görüntüler

0
Heyecan tutkunları Erzurum’da düzenlenen Kış Festivali’nde bir araya geldi. Palandöken Kayak Merkezi’nin pistlerinde pedal çeviren bisikletçilerin gösterisi nefes kesti. Dağcılar ise suni buz parkında Gara şehitleri için Türk bayrağı açtı.

Bisikletçiler, kayak pistinde pedal çevirdi. Dağcılar yapay buz dağına tırmandı. Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde düzenlenen Kış Festivali, heyecan dolu etkinliklerle başladı. İlk gün, kayak pistinde bisikletçiler boy gösterdi. Zirveden aşağıya inen bisikletçiler adrenalin dolu anlar yaşadı. Amatör dağcılar ise eğitmenler eşliğinde buz tırmanışı yaptı. 2 bin 200 rakımdaki suni buz parkında, Gara şehitleri anısına dev Türk bayrağı da açıldı. (Kaynak TRT)

Festivalden renkli görüntüleri TRT ekranlara taşıdı.

https://www.trthaber.com/haber/spor/turkiyenin-dort-bir-yanindan-sporcular-erzurumda-bulustu-557621.html 

Hem turizm elçisi hem sporcu fabrikası: PAKA

0
Türk kayağına yetiştirdiği sporcularla adından söz ettiren Palandöken Kayak ve Snowboard Akademisi (PAKA), son 10 yıldır sporcu ve ailelerini Palandöken’de bir araya getirerek, turizme de katkı sağlıyor.

Ailece Kayak Severler (AKS) oluşumuyla 2009 yılında Bursa Uludağ’da sporcu yetiştirmeye başlayan kayak eğitmeni Yavuz Kıyıcı, bu misyonunu 2011 yılından itibaren de Palandöken’de sürdürüyor. Şimdiye kadar onlarca sporcu yetiştiren Kıyıcı, 2016 yılında kurduğu PAKA ile ileri seviye kayak eğitimi sağlıyor. Alt yapı ve yarış takımlarına düzenli antrenman yaptıran Kıyıcı ve ekibi, son dönemde düzenlenen müsabakalarda sporcularının aldığı başarılarla dikkatleri topladı.

“Bazı velilerimiz Erzurum’a taşındı”

Ligde yarışan 12, alt yapıda da 60 sporcu ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten PAKA Genel Koordinatörü Yavuz Kıyıcı, “Snowboard takımında da 15 sporcumuz bulunuyor. Bu yıl snowboardda bir numarayız. Alp disiplini yarışlarında da çok önemli başarılara imza attık. Her geçen yıl sporcularımız daha iyi bir seviyeye ulaşıyor. Bu başarıda ailelerin verdiği destek çok önemli. Bazı velilerimiz çocuklarının geleceği için Erzurum’a taşındılar. Bu da beraberinde başarıyı getirdi” diye konuştu.

“Tüm kamplar Palandöken’de…”

Sportif başarı yanında adeta turizm elçiliği görevini de üstlenen PAKA, her sezon onlarca sporcu ve ailelerini de Palandöken’de bir araya getiriyor. Kar kalitesi ve pist uzunluğuyla Palandöken’in diğer kayak merkezlerinden açık ara önde olduğunu dile getiren Yavuz Kıyıcı, “10 yılı aşkın süredir, tüm kamplarımızı Palandöken’de yapıyoruz. Bu potansiyelin farkına varan birçok kayak okulu bizden sonra kamp programlarını Palandöken’de yapmaya başladı.”

“Palandöken, Türkiye’nin Avusturyası”

“Bu durum bizi sevindiriyor çünkü bu sayede Erzurum ve Palandöken’in bilinirliliği daha da artıyor. Öyle ki, dünyada kayak eğitimi almak isteyenler genellikle Avusturya’yı tercih ediyor, Avusturyalı hocalarla çalışıyor. Bana göre Erzurum Palandöken, kamp ve antrenman noktasında Türkiye’nin Avusturyası. Bu potansiyelin daha da artması en büyük arzumuz. PAKA olarak bu duruma öncülük etmenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

Karlar prensesi Sıla bronzla döndü

0

Erzurum Kayak Kulübü sporcusu Sıla Kara, Bulgaristan’da düzenlenen Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Kupası’nda bronz madalya kazandı. EKK sporcuları bir hafta önce de 8 madalya ile dönmüştü.

Bulgaristan’ın Bansko Kayak Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Kupası’nda kadınlar büyük slalom yarışında başarılı bir performans ortaya koyan Milli sporcu Sıla Kara, bronz madalyanın sahibi oldu.

Aynı yarışta mücadele eden Milli sporcu Ceren Reyhan Yıldırım ise 4’üncü olurken, erkekler kategorisinde ise Derin Berkin 6’ncı, Kerem Haymana ise 11’inci sırada yarışmayı tamamladı.

“OLİMPİYATLARDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

Türk Kayak Vakfı ve Erzurum Kayak Kulübü Başkanı Atakan Alaftargil, sporcuları Sıla Kara ile bir kez daha gurur duyduklarını söyledi. Bansko’nun bu sezon uğurlu geldiğini dile getiren Başkan Alaftargil, “Geçen hafta yine Bansko’da ‘Çevreci Kış Turizmi İşbirliği Projesi’ kapsamında düzenlenen uluslararası yarışta sporcularımız 8 madalya kazanmıştı. Sıla’nın da yine FIS Kupası’nda derece yapmasıyla sevincimiz bir kat daha arttı. İstikrarlı bir şekilde performansını artıran Sıla, hem şehrimize hem de ülkemize bundan sonra da nice gururlar yaşatacaktır. Gösterdiği gayretle Kış Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil etmesini arzu ettiğimiz Sıla Kara’nın göğsümüzü kabartacağına inanıyoruz” diye konuştu.

 

 

Snowboard almadan önce tıklayın!

0

KARSPOR, snowboard seçimi yapmadan önce aşağıda belirtilen maddeleri mutlaka göz önünde bulundurmanız öneriyor. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilecek olaylar meydana gelebilir.

Şimdi doğru snowboard ve snowboard ekipmanlarını seçerken nelere dikkat etmeliyiz hemen öğrenelim.

 Snowboard Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

1- Snowboard seçimi yaparken öncelikle en önemli olan unsurlar ” Boyu – Kilo, kayma seviyeniz ve Kayma şekliniz ” en büyük etkenlerden biridir. 2 çeşit snowboard çeşidi mevcuttur bu doğrultuda snowboard kayak seçiminde olduğu gibi boyunuz ve kilonuz en büyük etkenlerden biridir. Snowboard boyu seçimizi yaparken dik bir şekilde durup boardın önünüzde tuttuğunuzda ki uzunlu Freestyle boardlarda aşağıda ki görselde belirtildiği gibi boyunuzun uzunluğundan 20 – 25 cm aşağıda olması gerekmektedir, All Mountain boardlar için ise durum biraz daha farklıdır yerden uzunluğu max. burun seviyenizde olmalıdır yani toplam boyunuzun uzunluğundan 10 cm aşağıda olmalıdır.
 
Seçim yaparken kesin olmamakla birlikte ortalama bir rehbere aşağıda ulaşabilirsiniz
 Kullanıcı ortalama kilogramı  Kullanıcıya önerilen ortalama boy
63-67 kg
152-153 cm
67-73 kg 153-154 cm
73-80 kg 154-155-156 cm
80-86 kg 156-157-158 cm
86-92 kg 158-159-160 cm
92-100 kg 160-161-162 cm
100 kg üstü 162-165 cm

2- Freestyle Snowboard 
Freestyle Snowboardlar için genel olarak tanımlama yapmak gerekirse çift yönlü board olarak tanımlayabiliriz. board tahtasının ön ve arka tarafı eğimli olmaktadır
ve daha kolay hareket kabiliyetine sahip olduğu anlamına gelir.Kullanıcılar Freestyle Snowboardlar ile hard sürüşle akrobatik haretleri daha kolay yapmalarını sağlar ve bu
bordlarla iki yönlü kayma sitilini kullanabilir.
Freestyle Snowboardlar başlangıç ve orta seviye olarak tercih edilebilir.
 

2- All-Mountain Snowboard 
All-Mountain Snowboardların yapıları ve kullanım
amaçları tamamen farklıdır. Freestyle Snowboardların
tam aksine tek yönlü kullanım için tasarlanmıştır. Ön kısmı
kavisi olup arka kısmı ön kısma göre daha düzdür ve bunun
amacı yüksek hızlı sürüşlerde dönüş kolaylığı sağlamasıdır.
All-Mountain Snowboardları genel olarak ileri seviyede ki hızlı
sürüş tekniklerini kullanan kullanıcılar için tavsiye
edilmektedir.

Snowboad Botu ve Bağlama Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Bot seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar ayakkabı numarası, sertlik seviyesidir. Ayak numaranızı seçerken kayak ayakkabılarının aksine norma ayak numaranız ne ise aynı numaralı snowboard botunuzu seçmeniz gerekmektedir. Ayrıca ayakkabılar sert plastik ve carbon alaşımlı olarak ikiye ayrılmaktadır. Snowboard botunuzu seçerken kullanmış olduğunuz bağlama, kayış şekliniz ve seviyeniz büyük önem arz etmektedir.

Bağlama Seçimi 

Bağlama seçimi yaparken ayakkabılardan biraz farklı olarak seviye ve bağlantı noktaları önemlidir. Ayrıca bağlamanın görevi snowboard yaparken botunuzu boşluklar kalmayacak şekilde sarması ve tabi ki snowboard yaparken oluşan titreşimleri en aza indirgemeyi amaçlamıştır. Kayak sporunun aksine snowboard sporu biraz daha hard bir spor olduğu için bağlama seçimi çok önemlidir. Snowboard bağlamaları kayak ayakkabı ve bağlamalarında olduğu gibi herhangi bir düşme durumunda ayaktan çıkmaz.

Snowboard Akseuarları ve Tekstil Ürünlerinin Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

Mont – Pantolonseçimi yaparken kayak tekstili vücuda tam otururken
snowboard pantolonu ve montu kalıp olarak çok geniştir.
Bunun nedeni kolay hareket etmek için tasarlanmıştır.
Tüm snowboard montları ve pantolonlarında iç katmanlarında
lastikli yapı bulunmaktadır bunun sebebi iç kısma kar suyu girmesini
engellemek ve ısı yalıtımını sağlamaktır.
   

                           
Eldiven konusunda kayak eldivenleri kullanılabilir fakat genel
olarak snowboard eldivenleri bilek seviyesinden daha uzun olmalıdır.
Eldiven seçimi yaparken sizlere uygun eldiven bedenini bulmak için
avuç içi çevrenizi görselde ki gibi ölçüp seçim yapmanız gerekmekte.

Kask – Gözlükseçimi yaparken kayak kask ve gözlükleri ile
aynı özellikleri seçmeniz önerilmektedir. Dikkat etmeniz
unsurların başında gözlüklerde ki cam kalitesidir. Snowboard
yaparken kayak sporuna göre daha hard bir spor olduğu için
gözlüklerle kar teması oldukça fazla olur bu yüzden buğu önleyici
ve su tutmaz cam özellikli gözlükleri tercih etmeniz gerekmektedir.
Eğer gözlük kullanıyorsanız optik kayak ve snowboard gözlüklerine
göz atmanız önerilir.
Kask beden seçimi için aşağı da ki tablodan yardım alabilirsiniz.
 

Nefes kesen görüntüler için tıklayın

0

 

Görüntüler, alternatif pistleriyle snowboard tutkunlarının vazgeçilmezi olan Palandöken’de çekildi.

Kar kalınlığının 90 santimetreyi bulduğu Palandöken’in ışıklandırılmış pistlerinde snowboard yapan gençlerin çektiği görüntüler adeta nefes kesti. Kar ve snowboardun keyfine varan gençlerin sosyal medyada paylaştığı görüntüler büyük ilgi gördü.