ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
21 Mayıs 2024, Salı
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish
ArabicDutchEnglishFrenchItalianRussianTurkish

Avrupa Palandöken’e taşınıyor!

Türkiye son 52 yılın en sıcak Aralık ayını yaşarken, bu durumdan en çok etkilenen kayak merkezleri oldu. Palandöken ise suni kar sayesinde Avrupalıların bile dikkatini çekti.  

 

 

Avrupa kıtasında 2023 yılının ilk günlerinde sıcak hava dalgası etkisini sürdürdü. Fransa ve İsviçre dahil bir çok ülkedeki kayak merkezi kar yağışı olmaması nedeniyle henüz açılmazken, kayak severler rotayı Türkiye’ye çevirdi. Son günlerde Avrupa’dan Palandöken’e yapılan rezervasyon sayısında artış yaşandı.

 

 

Palandöken’deki Sway Otel Müdürü Ömer Akça, “Bu yıl Türkiye’deki diğer kayak merkezlerinde yağışların az olması, Palandöken’de de coğrafi konumundan dolayı yağan doğal karın üzerine yaptığımız yapay karla beraber pistlerimizi hazırladık. Pistlerimizin yüzde 80’i açık, yaklaşık bir metreye yakın kar var. Gelen misafirlerimiz fazlasıyla kayağın keyfini çıkarıyor. Son zamanlarda özellikle Avrupa’dan rezervasyon almaya başladık. Palandöken’de işletmeciler olarak gurur duyuyoruz. İnşallah dolu dolu bir sezon geçireceğiz” dedi.

 

Hava Durumu

Erzurum / Türkiye
parçalı bulutlu
71%
2.5km/h
71%
5°C
5°
5°
5°
Tue
9°
Wed
7°
Thu
7°
Fri
7°
Sat

Ek Bilgi

Erzurum / Palandöken Kayak Merkezinde ihtiyaç duyacağınız güncel bilgilere ulaşmak ve düzenlenen tüm etkinliklerden haberdar olmak için sitemizden ve aşağıda yer alan sosyal medya sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.