Team Türkiye yolculuğa hazır!

Yorum Yap 419 views

 

2022 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali Finlandiya’nın Vuokatti kentinde 20-25 Mart 2022 tarihlerinde organize ediliyor. 15. Avrupa Olimpik Gençlik Kış Festivali’nde (EYOF) ülkemizi 5 spor dalında 14 kız, 15 erkek toplam 29 sporcumuz temsil edecek.

 

Milli sporcularımız alp disiplini, artistik buz pateni, biatlon, kayaklı koşu ve kısa kulvar sürat pateni dallarında mücadele edecekler. Türkiye Kayak Federasyonu olarak üç branşta 23 sporcu ile EYOF’ta madalya arayacağız.

44 ülkeden 14-18 yaş aralığındaki sporcuların katıldığı EYOF’ta Yarışmalar daha önce 2001 EYOF’a da ev sahipliği yapan Vuokatti kentine ek olarak Kajaani ve Lathi’de yer alan 5 tesiste düzenlenecek.

Daha önce Aralık 2021’de düzenlenmesi planlanan organizasyon, COVİD-19 pandemisi koşullarında katılımcıların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yarışmalarını sağlamak amacıyla 20–25 Mart 2022 tarihine ertelenmişti.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi Canlı Yayın İçin Tıklayın

 

İŞTE EYOF’TA YARIŞACAK SPORCULARIMIZ:

Kayaklı Koşuda Abdullah Yılmaz, Oğuzhan Ayyıldız, Muhammet Sait Soyak, Cumali Doğan, Özlem Ceren Dursun, Zülfiye Soyaslan, Şennur Kartal.

Alp Disiplininde Demirkan Hasırcı, Bünyamin Çelik,  Kerem Haymana, Zülfücan Oruç, Ceren Reyhan Yıldırım, Ada Güney, Lal Öktem, Buse Akar.

Biathlonda ise Barış Oduncu, Berkan Metehan Türkeş, Volkan Uğur, Alican Dayan, Ebru Tuncer, Betül Demir Neslişah Sarıaltun, Elanur Şepçi.

Fotoğraflar: Onur SAĞSÖZ